Obsługa live-video

Innowacyjny wóz transmisyjny, który pozwala na realizacje najśmielszych transmisji audio/video.IMG 3174s

Podstawą wozu transmisyjnego jest stanowisko do produkcji i emisji audio. Wyposażenie które zostało zainstalowane pozwala na produkcję dźwięku w najwyższej jakości cyfrowej. Obok sprzętu stacjonarnego, który służy obróbce i emisji dźwięku, auto jest wyposażone w zestawy IMG 3167sbezprzewodowe do pracy dziennikarzy. Taki sprzęt pozwala na swobodną pracę reportera w promieniu 500m od wozu. Dodatkowym atutem wozu w aspekcie audio jest możliwość realizacji imprez masowych. Sprzęt audio (mikser) może obsługiwać duże sceny estradowe służąc jako stanowisko realizacji dźwięku, a wszystko w tym samy czasie można emitować na antenie radia. Auto jest wyposażone w najwyższej klasy sprzęt elektroniczny, dzięki któremu możemy realizować najśmielsze wydarzenia i projekty.   

IMG 3166sDodatkowym atutem wozu jest stworzone i wyposażone stanowisko do produkcji i emisji video. Auto wyposażone jest w kamery HD wraz z konwerterami podłączonym do samochodu na kablach światłowodowych. Kamery mogą być ustawiane w dowolnie wybranym miejscu bądź zainstalowane na scenie dzięki specjalistycznym mocowaniom. Samo stanowisko  wyposażone jest w komputer i dwa monitory oraz konsolę do obsługi kamer HD. Zainstalowane oprogramowanie jest oprogramowaniem umożliwiającym obróbkę obrazu jak też jego emisję z klatkowaniem adekwatnym do wymogów transmisji HD. Kamery sterowane są dzięki specjalistycznej konsoli HD obsługiwanej z wozu. Tak wyposażone stanowisko jest niezastąpionym narzędziem do Obsługi telebimów oraz relacji video do internetowych kanałów telewizyjnych.   

Ponadto na wyposażenie wozu składa się również zewnętrzne nagłośnienie. To zestaw czterech aktywnych kolumn, które maja podwójne znaczenie i funkcjonalność. Po pierwsze służą do nagłośnienia pleneru gdzie potrzebne jest nagłośnienie zewnętrzne. Często koniecznym nagłośnieniem jest dziś nagłośnienie mobilne. sprawdza się to przede wszystkim podczas różnorodnych przemarszów. Dzięki wewnętrznym transformatorom wozu auto może nagłaśniać, jednocześnie poruszając się z adekwatną prędkością. Specjalnie przygotowana platforma na dachu wozu służy do stabilnego mocowania nagłośnienia. Do całości wykorzystane mogą być zestawy bezprzewodowe dla prowadzących.   

Niezbędnym elementem całości wyposażenia wozu jest łączność. Dzięki niej można łączyć się ze studiem, jak też wybranymi wcześniej nadajnikami. Podstawą łączności jest łączność satelitarna. Na wozie zamontowano samo pozycjonującą się antenę satelitarną ISAT 75 KA wraz z modemem satelitarnym TRIA. Antena jest narzędziem które samo odnajduje satelitę z którą się łączy. Auto jest wyposażone również w łącza rezerwowe. Zamontowane modemy internetowe pozwalają na uruchomienie łącza rezerwowego na bazie każdej z sieci telefonicznych. Wóz można też podłączyć bezpośrednio do każdego istniejącego Internetu stacjonarnego.